Stojí za to vedieť, ktorá metóda je najvhodnejšia pre konkrétneho pacienta, aké výhody a nevýhody sú vlastné procedúram omladzujúceho salónu.
Mezoterapia na tvár
Jednou z najobľúbenejších a najúčinnejších salónnych omladzujúcich procedúr je mezoterapia tváre. Podstatou techniky je subkutánna injekcia špeciálnych meso-koktailov nasýtených prospešnými živinami.
V mnohých prípadoch sa používa kyselina hyalurónová – prirodzená hydratačná zložka mäkkých tkanív, ktorá má výrazné napínacie a omladzujúce vlastnosti pokožky.
Indikácie
- suchá koža;
- rozšírené póry;
- prítomnosť dvojitej brady;
- nejasný obrys tváre;
- prítomnosť pigmentácie súvisiacej s vekom;
- prítomnosť vrások a záhybov tváre;
- nedávny mechanický peeling, laserový resurfacing;
- nezdravý tón pleti;
- prítomnosť jaziev, jazvičiek;
- rosacea;
- akné;
- zhoršené fungovanie mazových žliaz.
Kontraindikácie
- obdobie tehotenstva a laktácie;
- vek do 35 rokov;
- alergické reakcie na zloženie meso-koktailov;
- dermatologické ochorenia;
- vaskulárne patológie;
- chronické ochorenia v akútnom štádiu;
- užívanie dezagregantov a antikoagulancií (Aspirín, Dicumarin, Felinin atď. );
- zhoršená zrážanlivosť krvi;
- horúčkovitý stav;
- onkologické ochorenia a novotvary.
Frekvencia
V závislosti od počiatočného stavu pokožky pacienta kozmetológ zvyčajne predpisuje priebeh mezoterapie 5-10 sedení s intervalom 7 dní medzi každým z nich. Primárny výsledok omladenia pomocou mezo-koktailov možno posúdiť po 3-4 sedeniach.
Trvanie účinnosti
Keďže kyselina hyalurónová sa z ľudského tela vylučuje postupne, účinok proti starnutiu zvyčajne trvá až 6 mesiacov, potom začne ustupovať.
Kde sa môže konať?
Mezoterapia tváre je zodpovedný a komplexný injekčný postup, ktorý môže vykonávať iba vysokokvalifikovaný, skúsený kozmetológ. Táto technika sa nevykonáva doma, jej nezávislé vykonávanie neskúsenou osobou je plné nepríjemných následkov. Doma môžete použiť mezoscooter - pomerne populárny prístroj, ktorý však nezaručuje výrazný účinok omladenia pokožky a nechráni pred objavením sa problémov, ak sa používa nesprávne.
Peeling na tvár
Exfoliácia odumretých kožných buniek je nevyhnutná pre zlepšenie stavu pokožky a zdravú pleť. Doma sa na to používajú hotové peelingy, gommáže a peelingy. Najúčinnejšou možnosťou je salónny peeling. Dôkladne čistí pokožku od odumretých epidermálnych častíc, odstraňuje rôzne kožné defekty a normalizuje farbu pleti.
Indikácie
- mastnú pleť;
- prítomnosť komedónov;
- pigmentácia kože;
- prítomnosť dvojitej brady;
- vrásky na tvári, strie, laloky;
- akné;
- prítomnosť stôp po akné;
- prípravné obdobie pred plastickou operáciou.
Kontraindikácie
- obdobie tehotenstva a laktácie;
- alergické reakcie;
- zvýšená telesná teplota;
- užívanie určitých liekov;
- prítomnosť bradavíc na tvári;
- akné;
- herpes v akútnom štádiu;
- čerstvé rany a nedávne poranenia tváre a jej tkanív;
- onkologické ochorenia a novotvary.
Ako sa vykonáva?
Peeling tváre v salóne sa vykonáva postupne a postupne.
Lekár najprv očistí pokožku pacienta od nečistôt a zvyškov kozmetiky, potom ju zmäkčí a naparí. Ďalej sa na kryty aplikuje špeciálny chemický roztok. V prípade potreby sa vykoná lokálna anestézia. Pri použití hardvéru môže na roztok pôsobiť laser, ultrazvuk alebo kefy, aby sa zabezpečilo jeho rovnomerné a hlboké prenikanie.
Potom kozmetológ odstráni zvyšky aplikovanej kompozície, vykoná antiseptické ošetrenie pokožky a v prípade potreby aplikuje obväz.
Druhy peelingu
- Mechanický. Neznamená to použitie hardvérového spracovania.
- Chemický. Na tento účel sa používa vystavenie chemickým zlúčeninám (kyselinám).
- Ovocie. Exfoliácia a omladenie pokožky sa vykonáva pomocou ovocných kyselín (citrónová, mliečna, hroznová, vínna, jablčná, glykolová).
- Ultrazvukové. Zahŕňa použitie ultrazvukových vĺn.
- Laser. Na jeho vykonanie sa používa laserový lúč.
- Diamant. Na jeho vykonanie sa používa mikrodermabrázia.
Frekvencia
Vo väčšine prípadov stačí na dosiahnutie výrazných výsledkov jeden salónny peeling, ale na udržanie čistej a zdravej pokožky je potrebné vykonať procedúru aspoň 1-2 krát každých 30 dní. Povrchový peeling jemne odlupuje odumreté kožné bunky, hlboký je účinný, ale pre mäkké tkanivá je oveľa traumatickejší. Obdobie zotavenia po peelingu trvá v priemere 2-7 dní.
Masky na tvár
Pleťové masky sú jednou z najbežnejších možností starostlivosti o pokožku tváre doma. Masky sa ľahko nanášajú, sú cenovo dostupné a umožňujú dosiahnuť to, čo pleti konkrétneho človeka chýba (hydratácia, výživa, čistenie, matovanie, boj s akné a inými nedokonalosťami). Pleťové masky si môžete nielen kúpiť, ale aj sami vyrobiť.
Omladenie pokožky tváre pomocou masiek v salóne vykonáva profesionálny kozmetológ. Zloženie masky vyberie podľa veku, stavu a existujúcich kožných problémov jednotlivého pacienta. Výsledky budú viditeľné už po prvom sedení.
Odrody podľa typu pleti
Kozmetológovia rozlišujú masky pre normálnu, suchú, mastnú, alergizujúcu alebo citlivú, zmiešanú, problematickú pleť, masky pre pigmentovanú pleť, masky pre rosaceu (prítomnosť rozšírených kapilár, žiliek).
Klasifikácia masiek: podľa tvaru
- Prášok. Na začiatku sú zložky masky suché, pred použitím sa musia zriediť kvapalinou (voda, hydrosól, mlieko, peroxid vodíka atď. ).
- Pastovitý. Najčastejšie obsahujú kozmetické íly (môžu mať rôzne farby) alebo liečivé bahno.
- Krémová. Majú najjemnejšiu textúru a môžu byť navrhnuté tak, aby riešili kožné problémy, ako je nedostatočné čistenie alebo hydratácia.
- Gélovité. Často obsahujú alkohol, extrakt z aloe (alebo gél), éterické oleje, ovocné alebo zeleninové šťavy.
- Kolagén. Špeciálne masky pre zrelú, starnúcu pleť, používané ako procedúra na lifting a omladenie pleti.
- Alginát (plastifikácia). Obsahujú soli kyseliny algínovej, vďaka ktorým maska nakoniec vytvrdne do hustej škrupiny zo živíc, gumy, parafínu alebo želírovacích činidiel. V salóne sa pod masku zvyčajne aplikuje sérum alebo bohatý krém.
- Film. Po aplikácii takéto masky stvrdnú a na konci procedúry zanechajú tenký film, ktorý treba opatrne odstrániť. Zvyčajne sa vyrába z rastlinného lepidla, polyvinylalkoholu.
Klasifikácia masiek: podľa zloženia
Existujú parafínové, riasové, rastlinné, hlinené, ale aj pleťové masky živočíšneho pôvodu (z placenty, obsahujúce kolagén).
Klasifikácia masiek: podľa pôsobenia
Existujú omladzujúce, výživné, hydratačné, sťahujúce (liftingový efekt), protizápalové, čistiace, bieliace a tonizačné pleťové masky. Okrem toho môžu mať masky posilňujúci alebo absorbčný účinok na cievy. Niektoré masky pôsobia na pokožku tepelne (chladia alebo zahrievajú).
Frekvencia salónnych masiek
Maska vybraná pre váš typ pleti a existujúce problémy vám umožní dosiahnuť pozitívne výsledky, ak vykonáte aspoň 1-2 sedenia mesačne. Pleťové masky v salóne sú jedným z najefektívnejších a cenovo dostupných spôsobov omladenia a zlepšenia stavu pleti.
Masážne procedúry tváre
V salóne alebo kozmetickej kancelárii môže odborník ponúknuť masáž tváre - vysoko účinnú techniku na ovplyvnenie mäkkých tkanív a svalových štruktúr. Masáž pomáha odstraňovať stagnáciu, mikrocirkuláciu krvi a lymfy, napínanie a spevnenie pokožky a oválu tváre. Existuje mnoho rôznych masážnych techník na riešenie špecifických problémov pokožky jednotlivého pacienta.
Indikácie
- unavený vzhľad a stav pokožky tváre;
- nezdravý, matný tón pleti na tvári;
- prítomnosť dvojitej brady;
- výrazové vrásky;
- výrazná ptóza (klesanie) mäkkých tkanív tváre;
- nejasný obrys tváre, prítomnosť lalokov;
- opuch kože tváre;
- zjavné známky zmien súvisiacich s vekom a procesov starnutia pokožky.
Kontraindikácie
- prítomnosť veľkých krtkov, bradavíc;
- veľké množstvo akné;
- rozsiahly dermatologický zápal;
- ťažké akné;
- prítomnosť vredov na povrchu kože;
- herpes v akútnom štádiu;
- hemofília (chronická znížená zrážanlivosť krvi);
- čerstvé otvorené rany, nedávne poranenia tváre.
Odrody
Dnes existuje niekoľko druhov masáží.
- Lymfodrenážna masáž pomáha stimulovať lymfatický systém, odstraňovať škodlivé látky a zrýchľovať tok lymfy.
- Chiromasáž spája klasické a orientálne metódy ovplyvňovania ľudského tela. Japonská masáž je súbor pohybov a úkonov zameraných na omladenie tváre a odstránenie vrások.
- Španielska masáž je určená na modelovanie oválu tváre, odstránenie dvojitej brady a ochabnutej pokožky.
- Darsonval je špeciálna masáž vykonávaná pomocou špeciálneho prístroja (možno urobiť doma).
- Cryomassage je studená masáž, ktorá sa vykonáva pomocou tekutého dusíka.
- Masáž striebornými lyžičkami je technika používaná na zmiernenie opuchov, odstránenie vrások a tmavých kruhov pod očami.
Frekvencia
Profesionálna masáž v salóne vám umožní dosiahnuť výsledky omladenia komplexným kurzom. V priemere je potrebných 8-12 sedení. Pre osoby mladšie ako 30 rokov sú potrebné masáže 1-2 krát ročne, pre osoby staršie ako 30 rokov - 2-3 krát ročne.
Masáž výrazne zlepšuje stav pokožky, podporuje jej omladenie, sviežejší a zdravší vzhľad. Masáž je navyše relaxačný proces, ktorý zlepšuje náladu.
Kryoterapia na tvár
Kryoterapia je populárna kozmetická procedúra, ktorá pomáha odstraňovať zápalové procesy, zvyšuje krvný obeh, aktivuje metabolické procesy a zvyšuje ochranné vlastnosti pokožky. Počas sedenia je pokožka vystavená nízkoteplotnému tekutému dusíku (-150°C), ktorý ochladzuje povrchovú vrstvu pokožky. Postup je úplne bezpečný pre ľudské zdravie a nespôsobuje bolesť.
Indikácie
- zvýšená mastnota kože;
- zmeny súvisiace s vekom, príznaky starnutia;
- prítomnosť pigmentácie;
- komedóny;
- akné;
- svrbenie a podráždenie kože;
- oslabený imunitný systém;
- dermatologické zápaly;
- opuch tkanív tváre;
- demodikóza (kožný roztoč);
- zhoršený krvný obeh mäkkých tkanív.
Kontraindikácie
- migréna;
- vaskulárne patológie a problémy;
- rosacea;
- horúčkovitý stav.
Techniky kryoterapie
Manuálny
Pomocou bavlneného aplikátora sa na pokožku pacienta aplikuje nízkoteplotný tekutý dusík jemným kĺzaním. Osobitná pozornosť sa venuje problémovým oblastiam.
Kryo rozprašovač
Kvapalný dusík sa aplikuje skôr pomocou kryo-spreja ako ručne. Požadovaná teplota je -180° C. Ak nie sú zjavné kožné problémy, stačí teplota -60-80° C.
Kryoelektroforéza
Procedúra je kombináciou kryoterapie a elektroforézy. Pod vplyvom pulzujúceho elektrického prúdu sa zmrazené lieky vstrekujú do hlbokých vrstiev kože pomocou špeciálneho zariadenia - kryotrónu - vybraného individuálne pre každého jednotlivého pacienta, berúc do úvahy vlastnosti a problémy jeho kože.
Frekvencia
Pre výrazný a dlhotrvajúci účinok je potrebný priebeh 9-12 sedení kryoterapie. U pacientov nad 35 rokov sa odporúča navštíviť procedúru aspoň raz ročne, aby sa zastavili zmeny súvisiace s vekom a zabránili sa procesom starnutia pokožky.
LPG masáž tváre
LPG masáž ako technika bola pôvodne vytvorená na korekciu postavy. Čoskoro odborníci upozornili na jeho úspechy v boji proti nedokonalostiam tela a ložiskám celulitídy, a tak bolo rozhodnuté vyrobiť prístroj na LPG masáž tváre, krku a dekoltu. Tento prístroj má 3 spôsoby pôsobenia: Kozmechanika, Endermolift, Liftmassage. Každý z nich je vytvorený špeciálne na ošetrenie konkrétnych jednotlivých oblastí tváre a krku.
Indikácie
- vek nad 25 rokov;
- rozšírené póry;
- prítomnosť dvojitej brady, ukladanie podkožného tuku v oblasti tváre;
- ochabnutá koža, ochabnutie a ptóza;
- prítomnosť stôp po akné (jazvy, jazvy).
Ako sa vykonáva?
Špeciálna masážna technika pomáha stimulovať kožné bunky, ničiť staré kolagénové vlákna a syntetizovať nové. Podstata technológie je založená na plastickej masáži, ktorú zvyčajne vykonáva odborník. Pokožka tváre je zraniteľná a tenká, ale ak sú vrásky, je potrebné hĺbkové ošetrenie. Manuálna masáž môže poraniť pokožku, ale použitie LPG masáže umožňuje dosiahnuť výsledky bez zbytočného namáhania pokožky.
Ošetrenie tkaniva sa vykonáva pomocou špeciálneho masážneho nástavca. Má malú komoru, do ktorej sa pomocou vákuového efektu vťahujú kožné záhyby. Vo vnútri komory je koža aktívne spracovávaná samohybnými valcami. Pre výrazné výsledky budete potrebovať 10 až 20 sedení. Plný efekt sa prejaví po 6 mesiacoch.
výsledky
Po kúre LPG masáže je pokožka citeľne napnutá, spevňujú sa kontúry tváre, redukuje sa objem podkožného tuku na tvári, redukujú sa mimické vrásky, normalizuje sa činnosť mazových žliaz, eliminujú sa opuchy, modriny a infiltráty. .
Obdobie zotavenia
Po ukončení kurzu sa môže objaviť mierny opuch a začervenanie mäkkých tkanív (to je normálne). Tieto príznaky zvyčajne zmiznú samy o sebe v priebehu niekoľkých dní.
Rádiofrekvenčný lifting tváre
Rádiofrekvenčný lifting (rádiolifting) je nechirurgická hardvérová technika na omladenie pleti, vytvorená špeciálne pre zrelú pleť.
Indikácie
- vek nad 25 rokov (odporúča sa 35-55 rokov);
- starnutie kože;
- vrany a vrásky okolo očí;
- ptóza tkanív tváre;
- ochabnutá koža a podkožný tuk;
- hlboké vrásky na čele a v oblasti nasolabiálneho trojuholníka;
- stopy po akné (jazvy, jazvy).
Ako sa vykonáva?
Podstatou techniky je ošetrenie mäkkých tkanív rádiofrekvenčnými vlnami generovanými špeciálnym prístrojom. Pred začatím manipulácie sa na povrch pokožky tváre aplikuje krém, ktorý spôsobuje stratu citlivosti nervových zakončení.
Ďalej špecialista používa nástroj na ošetrenie oblastí pokožky, ktoré vyžadujú korekciu. Rádiové vlny prechádzajú cez povrch kože a dodávajú tepelnú energiu do mäkkých tkanív a svalových štruktúr. Teplo spôsobuje kontrakciu tkaniva a aktívnu syntézu kolagénových vlákien.
výsledky
Rádiolifting pomáha vyhladzovať a spevňovať kontúry tváre, zlepšovať tón pleti a eliminovať mimické vrásky. Postup je úplne neškodný pre ľudské telo, nespôsobuje bolesť a nevyvoláva rozvoj zápalu.
Obdobie zotavenia
Bezprostredne po zákroku sa môže na krátky čas objaviť hyperémia (začervenanie).
Biorevitalizácia tváre
Biorevitalizácia je omladzujúca technika, ktorá účinne odstraňuje nedokonalosti pleti nasýtením pleti kyselinou hyalurónovou.
Indikácie
- dehydratácia kože;
- prípravné obdobie pred laserovým resurfacingom, chemický peeling;
- vyblednutie, starnutie pokožky;
- prítomnosť vrások na tvári;
- znížená elasticita a tonus pokožky, ptóza a ochabnutie;
- prevencia predčasného starnutia, fotostarnutie pokožky – vznik drobných vrások a stareckých škvŕn pod vplyvom slnka;
- prítomnosť strií, jaziev;
- zotavenie po chemickom peelingu, mikrodermabrázii, laserovom resurfacingu, plastickej chirurgii.
Ako sa vykonáva?
Kyselina hyalurónová je prirodzeným zdrojom vlhkosti v pokožke. Pred injekciami je potrebné očistiť pokožku od nečistôt a kozmetiky. Injekčná biorevitalizácia trvá asi hodinu a vykonáva sa pomocou tenkej ihly a injektora. Liečivo sa vstrekuje do kože, kým sa nevytvorí papuľa (uzlík). Postup môže byť sprevádzaný nepríjemnými pocitmi. Preto pri nízkom prahu bolesti a zvýšenej citlivosti je potrebná lokálna anestézia.
výsledky
Hlavným účinkom biorevitalizácie je hĺbková hydratácia všetkých vrstiev pokožky. Po ukončení procedúry výsledky trvajú 6 mesiacov
Obdobie zotavenia
Obnova bude trvať asi 3 dni. Po relácii sa môžu objaviť malé hematómy a sú tu belavé papuly.
Bio-posilnenie tváre
Bioreinforcement je moderná technika vytvorená na spevnenie mäkkých tkanív, spevnenie oválu tváre a zlepšenie jeho kontúr a omladenie pokožky tváre.
Indikácie
- vek od 35 do 50 rokov;
- ochabnuté kožné záhyby;
- pokles rohov očí a pier, obočie;
- rozmazané kontúry mandibuly a brady;
- hlboké nasolabiálne záhyby.
Ako sa vykonáva?
Biozosilnenie zahŕňa zavedenie gélovej kyseliny hyalurónovej do tkaniva pozdĺž vektorových línií. Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii. Na dosiahnutie viditeľného výsledku je potrebné vykonať 3-4 s intervalom 2-3 týždňov. Po kurze sa elasticita pokožky znižuje, tkanivá tváre sú napnuté, pokožka je zvlhčená a tvár vyzerá sviežo a zdravo.
výsledky
Bioreinforcement poskytuje kvalitný lifting mäkkých tkanív tváre, elimináciu povrchových a vyhladenie hlbokých vrások, modeláciu oválu tváre.
Obdobie zotavenia
Po relácii je mierne začervenanie a opuch, ktorý po týždni zmizne.
Mikrodermabrázia tváre
Mikrodermabrázia je peeling, pri ktorom dochádza k odstráneniu povrchovej vrstvy pokožky pomocou laserom vyrezaných diamantových kryštálov a vákuovej masáže na čistenie a stimuláciu obnovy pokožky.
Indikácie
- mastný typ pleti;
- drobné defekty kože tváre;
- rozšírené póry;
- matná pleť;
- starnutie kože;
- jemné vrásky;
- viditeľné zmeny súvisiace s vekom;
- akné, stopy po akné;
- strie a jazvy.
Ako sa vykonáva?
Na mikrodermabráziu sa používajú špeciálne diamantom potiahnuté nástavce rôzneho stupňa a kalibru. Výber nástavcov závisí od typu pokožky pacienta a oblasti plánovanej liečby. Postup sa uskutočňuje pomocou vákua. Nástavce jemne odstraňujú odumreté čiastočky epidermy a masírujú tkanivo. Tento účinok stimuluje rast nových kožných buniek, zlepšuje krvný obeh a syntézu nových elastínov a kolagénových vlákien.
výsledky
Po zákroku dochádza k vyrovnaniu reliéfu a zlepšeniu pleti, zvýšeniu elasticity a pevnosti pokožky a k odstráneniu drobných nedokonalostí.
Obdobie zotavenia
Rehabilitácia po mikrodermabrázii trvá 5-8 dní. V nasledujúcich 1, 5-3 mesiacoch bude mať pokožka červenkastý odtieň, postupne sa jej tón sám vráti do normálu.
Fotoomladenie tváre
Fotorejuvenizácia (IPL terapia) je populárna hardvérová kozmetologická technika, ktorá podporuje účinnú korekciu pigmentácie, žiliek a jemných vrások.
Indikácie
- prítomnosť pih;
- rozšírené póry;
- matná pleť;
- sčervenanie kože, rosacea;
- pigmentácia kože;
- výrazové vrásky.
Ako sa vykonáva?
Technika je založená na širokospektrálnej svetelnej energii. Na kožu je umiestnený špeciálny bezfarebný hrot, cez ktorý preniká svetlo a je absorbované hemoglobínom (ak existujú vaskulárne patológie) alebo melanínom (ak je pigmentácia). Tým sa v tele naštartuje proces eliminácie poškodeného tkaniva a aktívne omladenie pokožky.
výsledky
Po zákroku miznú zjavné známky fotostarnutia pleti, kapilárna sieť, pigmentácia, vrásky, pleť vyzerá mladšie a sviežejšie.
Obdobie zotavenia
Po relácii pokožka v ošetrovanej oblasti získa na niekoľko hodín ružovkastý odtieň.